Rukometaši “Save” pobijedili Laktaše u triler završnici

Derbi začelja Druge lige Republike Srpske u rukometu, juče su u Brodu odigrali prvotimci domaće “Save” i ekipe iz Laktaša “Laktaši 2020”.

Ono što je za Brod nesvojstveno jeste prisustvo publike na tribinama, posebno rukometne utakmice. Oko 200 njih je došlo da pruži podršku domaćoj ekipi.

Nošeni energijom s tribina, rukometaši “Save” su došli i do prvih bodova ove sezone! Pobjeda nad ekipom Laktaša izvojevana u triler zavšnici donijela je i bijeg s dna tabele! Rezultat 27:26!

Borili su se naši rukometaši do zadnje minute i uspjeli preokrenuti zaostatak od 5 razlike. Sjajnim odbranama golmana Bojana Blažića, prelama se utakmica svega 5 minuta pred kraj, a naši rukometaši iskorištavaju pomeunutu seriju odbrana i dolaze do vođstva od dva razlike.

Sve što su do kraja meča uspjeli gosti iz Laktaša jeste da smanje zaostatak na jedan pogodak.

Koristimo priliku da se zahvalimo igračima FK Polet koji su u velikom broju došli na tribine, navijačima Partizana, tj brodskim Grobarima predvođeni Aleksandrom Pajićem i svima ostalima koji su svojim navijanjem dali doprinos za ovu pobjedu u zadnjim trenucima utakmice“, uzbuđeno nam priča Velibor Vinčić – predstavnik domaće ekipe.

U ekipi domaćina, po pet pogodaka su postigli Srđan Novaković, Danijel Jovičić, Marko Radišić i Slobodan Malešević, tri je dao Aleksa Radmanović, dva Kristijan Guzej, a po jedan Darko Pivaš i Stefan Kušljić.

Sljedeći vikend brodska ekipa gostuje u Čelincu protiv istoimene ekipe, a prema Vinčićevim riječima tamo “će probati da iznenade i upišu još dva boda na konto“. ,

Nakon Čelinca, ORK “Sava” je domaćin podmlađenoj ekipa RK “Srednjoškolac” iz Novog Grada.

Vinčić energično tvrdi da će “pokušati da na domaćem terenu osvoje još dva boda“.