Polet deklasiran: “Petarda” u mreži domaćina

U okviru 15. kola Druge lige RS (grupa zapad) brodski Polet je ugostio ekipu Dubrava iz okoline Brčkog.

Uvjerljiv poraz koji je doživjela domaća ekipa, pred 40-ak gledalaca, zakucao je Polet na dno tabele sa svega 9 bodova na 15 odigranih utakmica.

Pet golova u mreži mladog i perspektivnog golmana Vukičevića.

Titulu igrača utakmice ponio je gostujući igrač Milan Šakić koji je za manje od petnaest minuta postigao tri pogotka.

Šakić, koji se oporavio od povrede i nakon skoro dva mjeseca, u igru je ušao sa klupe i pokazao magiju na utakmici. Šakić je u igru ušao u 64. minutu i u nastavku postigao tri gola i pokazao o kakvom se igraču radi. Napadač Dubrava je pogađao u 77, 82. i 86. minutu utakmice.

Za kratko vrijeme provedeno na terenuje Šakić pokazao više nego što neki igrači pokažu u nekoliko utakmica zajedno. Golgeter je bio prezadovoljan nakon utakmice sa Poletom i rekao je da se raduje povratku na teren nakon duge pauze zbog povrede.

“Utakmicu sa Poletom sam vidio kao dobru priliku da se sezona završi sa pobjedom, mislim da smo bili dosta bolja, kvalitetnija i konkretnija ekipa, što je rezultat i pokazao, iako smo bili bez jednog od glavnih igrača Tomičića, odigrali smo vrlo dobru utakmice, te završili sezonu ma lijep način, te se podigli u sredinu tabele”. – istakao je Šakić, a prenosi fb portal Druga liga R. Srpske-Zapad.

Strijelci: 0:1 Šikuljak (19), 0:2 Ljepojević (52), 0:3 Šakić (77), 0:4 Šakić (82), 0:5 Šakić (86).

Žuti kartoni: Milovac, S. Grozdanić, Milićević, Marinković (Polet 1926), Popović (Dubrave).

POLET 1926: Vukičević, Petrić, S. Grozdanić, Jovičić, Lekić (od 62. Vukman), Milošević, Marinković, Ignjatić (od 62. Đekanović), S. Bardak, Milovac, Milićević (od 69. Miličić).
DUBRAVE: Hamzić, D. Kisin, Sanjicki, Lukajić, Kvrgić, Popović (od 81. Čehajić), Ljepojević (od 58. Grujić), Radosavac, Šikuljak (od 64. Šakić), B. Kisin, Malbašić (od 81. Nikić)