Laktaši nose bodove iz Broda

Juče je odigrano 16. kolo Druge fudbalske lige Republike Srpske (Zapad) za muškarce. Nakon prošlonedjeljnog poraza od Omarske, očekivala se mnogo bolja igra Poleta, s obzirom na činjenicu da je dočekao od sebe nižerangiranu ekipu na tabelu, FK Laktaše.

17 Vedran Mićić

Prazne tribine gradskog stadionu u Brodu nisu dale vjetar u leđa domaćinu. Startnih jedanaest za koje se odlučio Pijetlović nekolicini prisutnih nisu pokazali ništa vrijedno pomena. Bezidejna, jalova igra prvotimaca Poleta omogućila je gostima iz Laktaša da dođu do više prostora na terenu.

Na samom početku utakmicu gosti su došli u vođstvo. Igrao se 12′ kada je Stamenković iskoristio nepažnju odbrane domaćina i doveo goste u vođstvo, koje su uspješno sačuvali do poluvremena. Nekoliko bravura golmana Poleta Blagojevića spasilo je domaćina većeg zaostatka.

Očekivalo se da će Polet proigrati u drugom poluvremenu. Međutim, igra iz prvog prenijela se i u drugo. Pokušavao je Prodanović s nekoliko lijepih poteza proigrati saigrače, međutim ništa konkretno se nije dogodilo. Osim, drugog pogotka gostiju. Slađan Lekić je povisio na 0:2 u 77. minutu.

Nakon ovog kola, Polet je pao na desetu poziciju. Sljedeće kolo gostuje kod petoplasirane ekipe Čelinca.